Як забезпечити безпеку і контроль ІТ-інфраструктури підприємства

30.05.2020

Багато організацій були змушені переосмислити свою модель роботи, щоб і надалі продовжувати працювати продуктивно, оскільки пандемія COVID-19 змусила їх перевести багатьох своїх співробітників на віддалену роботу. У світлі цієї ситуації є досить імовірним те, що багато компаній будуть продовжувати працювати віддалено навіть тоді, коли пандемія закінчиться, враховуючи всі ті переваги, які віддалена робота може запропонувати як співробітникам, так і самій компанії.

Однак для того, щоб віддалена робота була ефективною і дієвою, її необхідно здійснювати контрольованим чином, забезпечуючи застосування відповідних політик безпеки. Інформаційна безпека стала актуальним і важливим питанням, як ніколи раніше: за останні кілька тижнів кібератаки значно посилилися, і багато з цих атак використовують кризу коронавірусу, щоб спробувати отримати якомога більше жертв.

Зростаюча залежність від цифрових інструментів, розширення поверхні атаки

Зараз, коли значна частина населення планети працює виключно з дому, у нас всіх існує набагато більший рівень залежності від цифрових інструментів для роботи, спілкування з колегами, обміну файлами та проведення зустрічей. Це також означає, що кіберзлочинці мають набагато більше можливостей для здійснення своїх кібератак, а також мотивацію для їх проведення, яка значно зросла.

До числа різних методів вторгнення в корпоративні системи належать: пошук вразливих VPN для запуску атак на віддалених працівників; .відправка електронних листів або SMS, які нібито містять медичні рекомендації або відповідну інформацію; атаки на з'єднання RDP (віддалений робочий стіл) та ін. Будь-яка з цих дій може призвести до серйозних наслідків для будь-якої компанії та організації: від атаки шифрувальників до порушення безпеки в цілому.

Помилки безпеки під час впровадження віддаленої роботи

Оскільки величезна кількість компаній до нинішньої ситуації не мали політики віддаленої роботи, багатьом із них доводиться імпровізувати під час впровадження віддаленої роботи. Така імпровізація і відсутність досвіду можуть призвести до цілого ряду ризиків для системи компанії:

  • Слабкі налаштування брандмауера, внаслідок чого співробітники можуть наражатися на численні атаки і кіберзагрози.
  • Використання незахищених комп'ютерів і ноутбуків. Якщо співробітник використовує незахищений комп'ютер для своєї роботи, він може стати ідеальною точкою входу для кіберзлочинця, щоб проникнути в корпоративну ІТ-систему.
  • Неконтрольовані інтернет-з'єднання. Небезпечне підключення до Інтернету, чи то громадський Wi-Fi або домашня мережа, може становити велику небезпеку для компанії.

  • Доступ до небезпечних сайтів, які можуть містити шкідливі програми або відвідування яких може призвести до крадіжки особистих і/або конфіденційних даних компанії.

Як ми можемо захистити себе?

Щоб забезпечити захист організації, необхідно мати сучасне й ефективне рішення для забезпечення інформаційної безпеки. Panda Fusion 360 забезпечує розширений автоматизований захист, централізоване управління і віддалену підтримку. Panda Fusion 360 є пакетом, що складається з двох рішень: Panda Systems Management і Panda Adaptive Defense 360.

З одного боку, Panda Systems Management допомагає спростити управління всіма Вашими комп'ютерами і пристроями як усередині, так і за межами корпоративної мережі. Це дозволяє оптимізувати процеси віддаленого управління, підтримки та моніторингу, щоб Ваша організація могла нормально працювати 

З іншого боку, Panda Adaptive Defense 360 ​​пропонує компаніям наступні можливості: воно поєднує в собі найширший набір технологій захисту кінцевих пристроїв (EPP) із автоматизованими можливостями розширеного захисту (EDR) від складних і невідомих погроз. Ці технології надаються разом із двома керованими експертами Panda Security сервісами, які є візитними картками даного рішення:

  • Сервіс 100% класифікації, який дозволяє класифікувати всі процеси.

  • Сервіс Threat Hunting & Investigation Service для активного пошуку нових загроз і розслідування інцидентів.

Усі ці можливості спрощують і мінімізують витрати на убезпечення. Panda Fusion 360 автоматизує і скорочує час виявлення, реагування та розслідування.